Дипломирани компресивни чорапи

Дипломирани компресивни чорапи Добавувач и производител во Taiwan.
CHINYA ENTERPRISE CO., LTD. е посветен на производителот, снабдувачот и извозник на најдобар Дипломирани компресивни чорапи in Taiwan. Сите производи се во согласност со меѓународните барања за квалитет и се многу ценети во различни бизнис. Ние сме го цениме за да добиете добра соработка со вас и немојте да се двоумите да контактирајте не
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Дипломирани компресивни чорапи, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Целиот персонал ќе полно работно срце услуги на

Дипломирани компресивни чорапи

за нашите клиенти да се вклучат во прошири плима на индустријата. Ние веруваме дека по продажба на услуги ќе започнат пред од дизајн и производство на строга квалитетот на системот.
 • Дипломирани компресивни чорапи - CP-01
Дипломирани компресивни чорапи
модел - CP-01
Дипломирана компресија пантајози/Компресивни хулахопки
КП-01
 • Достапно во 140,200,280,360 Дениер./Затворен палец&отворен пети
 • Ниво на компресија:
  Класа I 15-20 mmHg
  Класа II 20-30 mmHg
  Класа III 30-40 mmHg
 • Материјал:75%НИЛОН 25%ЛИКРА
 • БОЈА:Беж/Црното/Прилагодено како пантон
 • Големина:М/Л/XL/XXL/Прилагодено
 • MOQ=1200 ЕЕЗ.Може да меша големини
 • Лого:Прилагодено лого е добредојдено.
 • Нега за миење:Рачно миење Ладно/Без белило/Закачете се.
 • Производите се плетени од медицински ЛА-МЕ машини кои се увезени од Италија.
 • Сите производи се опширно тестирани од САД-CMD-100 за да се уверите во градуираната компресија.
 • Проширени вени функција на еластични чорапи.
 • Бесшевниот дизајн обезбедува поголема удобност.
 • Еластична лента за спречување на лизгање и врзување.
 • Контролен врв,ефект на обликување.
 • Го намалува отокот и ги поддржува зглобовите на глуждот,енергизирани нозе.
 • Може делумно да се намали маснотиите,разубавете ги нозете на кривината.
 • Го зајакнува ткаењето на палецот и петата.
 • Четири-начин истегнување способност,висока издржливост и обезбедување оптимална удобност и задоволство.
 • Дипломирана терапија за компресија-ја помага циркулацијата на крвта од долните кон горните страни.
 • Професионален дизајнерски тим,обезбеди OEM、ODM услуга.
Enquiry Now
производи Листа