Навлака за компресија на долниот дел на ногата

Навлака за компресија на долниот дел на ногата Производители, добавувачи-CHINYA ENTERPRISE CO., LTD.
CHINYA ENTERPRISE CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Навлака за компресија на долниот дел на ногата кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Нашите производи може да се користи за неколку видови на комерцијални и станбени апликации и се достапни во различни форми. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Да купувате со висок квалитет Навлака за компресија на долниот дел на ногатапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Навлака за компресија на долниот дел на ногата од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Со силна тимска работа и професионализам, ние ветуваме ние секогаш ќе се обидеме нашите најдобри да обезбеди брза услуга и да одговарате вашето пребарување / различните барања побрзо. Ве молиме контактирајте не за повеќе детали во врска со нашите

Навлака за компресија на долниот дел на ногата

ОЕМ и ODM наредби се исто така добредојдени.
 • Навлака за компресија на долниот дел на ногата - CP-CALF-03
Навлака за компресија на долниот дел на ногата
модел - CP-CALF-03
Најлон обични компресивни спортски теле ракави
КП-ТЕЛЕ-03
Ниво на компресија:20-25 mmHg
Материјал:78%НИЛОН 22%ЛИКРА
Боја:Прилагодена боја е добредојдена.
Големина:Прилагодената големина е добредојдена
Лого:Прилагодено лого е добредојдено.
 • Направени со високи-квалитетен материјал и професионална машина за компресивни чорапи од Италија.
 • Сите производи се опширно тестирани од САД-CMD-100 за да се добие градуирана компресија.

Овие високи-функционираат компресија теле ракави помагаат:

Олеснување на шините
 • Обезбедува многу потребна поддршка
 • Ја зајакнува циркулацијата во нозете
 • Овозможува побрзо закрепнување за да можете повторно да се активирате
Закрепнете побрзо
 • Вистинската градуирана компресија помага да се подобри циркулацијата
 • Подобра циркулација во нозете
 • Ги намалува болките,болки и освежува уморни,тешки нозе брзо
Намалете го ризикот од повреди
 • Загрејте ги мускулите побрзо пред-вежбање
 • Ја намалува болката во мускулите за време на&после вежбање
 • Поголемата поддршка ги намалува шансите за микро мускулни кинења
Enquiry Now
производи Листа