Ракав за поддршка на теле

Ракав за поддршка на теле Производители, добавувачи-CHINYA ENTERPRISE CO., LTD.
CHINYA ENTERPRISE CO., LTD. обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Ракав за поддршка на теле производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!
Да купувате со висок квалитет Ракав за поддршка на телепо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Ракав за поддршка на теле од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Глобалниот пазар на

Ракав за поддршка на теле

производи, со нетрпение го очекува од голем успех. Ние врз основа на духот на големите претпријатија да се изгради бренд цели, се придржуваат стабилна и долгорочен развој. Добредојде пријатели од сите сфери на животот да дојде во посета, насоки и бизнис преговори.
 • Ракав за поддршка на теле - CP-CALF-01
Ракав за поддршка на теле
модел - CP-CALF-01
Најлонски компресивни спортски ракави за теле
КП-ТЕЛЕ-01
Ниво на компресија:20-25 mmHg
Материјал:78%НИЛОН 22%ЛИКРА
Боја:Прилагодена боја е добредојдена.
Големина:Прилагодената големина е добредојдена
Лого:Прилагодено лого е добредојдено.
 • Направени со високи-квалитетен материјал и професионален 400-Машина за компресивни чорапи со број на игли од Италија.
 • Сите производи се опширно тестирани од САД-CMD-100 за да се добие градуирана компресија.

Придобивките од носењето на ракавот за компресија на теле:
 • Закрепнување после тренинг и превенција од повреди
 • Помага во промовирање на исцелување за повреди на телето
 • Помага во ублажување на хроничната болка во телето и потколеницата
 • Помага во намалување на воспалението и отокот
 • Помага во намалување на болката и заморот
 • Ефектот на загревање помага да се поддржи закрепнувањето на мускулите
 • Подобрена циркулација и проток на крв

Карактеристики:
 • Дипломирана компресија од глуждот до теле
 • Контурирана нога за супериорно вклопување
 • Спандекс од ликра низ чорапите
 • Дише и брзо се суши
Enquiry Now
производи Листа