Спортски ракави

Спортски ракави Добавувач и производител во Taiwan.
Нашата компанија е специјализирана за производство, снабдување и извоз на Спортски ракави. Со стабилна основа на производство и канал на снабдување, ние се одржи многу квалификувани добавувачи како долгорочни партнери за соработка, кои се надлежни да ги задоволи нашите клиенти со високо квалитетни производи и добра услуга. Тука, ние се надеваме да влеземе во кооперативни односи со луѓе од целиот свет, врз основа на рамноправност и взаемна корист со цел да се развие нашата заедничка prospect.Also, ние искрено добредојде купувачи во странство да прават бизнис и подобрување на пријателство со нас.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Спортски ракави, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Со силна тимска работа и професионализам, ние ветуваме ние секогаш ќе се обидеме нашите најдобри да обезбеди брза услуга и да одговарате вашето пребарување / различните барања побрзо. Ве молиме контактирајте не за повеќе детали во врска со нашите

Спортски ракави

ОЕМ и ODM наредби се исто така добредојдени.
 • Спортски ракави - AS-08
Спортски ракави
модел - AS-08
Кул беспрекорни водоотпорни ракави за рака со дупка за палецот
AS-08
 • Материјал:90%НИЛОН 10%СПАНДЕКС
 • БОЈА:Прилагодено е добредојдено.
 • Големина:Една големина одговара на сите/Прилагодено е добредојдено.
 • Лого:Прилагодено лого е добредојдено.
 • ПРОИЗВОДЕН ВО ТАЈВАН
Главни карактеристики и придобивки:
 • Ракави со стил на палец.
 • Ефект на ладење,долго-функцијата на терминот за перење не е намалена.
 • UPF 50 А+заштита од анти УВ зраци.
 • Материјал што може да дише,брзо сушење.
 • Бесшевните и растегливи ракави им одговараат на повеќето луѓе’s големина,без компресија и отпор.
 • Водоотпорна технологија:Преносот на водена пареа на хидрофилната мембрана се потпира на способноста за дифузија на пареа.Молекулите на влагата може да се апсорбираат на хидрофилен слој,а потоа молекулите на водата можат да транзитираат низ мембраната и на крајот да испарат надвор од површинската ткаенина.
 • Два начини на носење,можете да носите со дупка на палецот или без дупка на палецот.
Enquiry Now
производи Листа